Naděje

06.04.2022

Nová směs  " Naděje "

Nápad se zrodil hned v prvních chvílích, kdy jsme se dozvěděli o útocích. Vzpomněli jsme na naše známé, kteří pracují a žijí v Brně, ale část jejich rodin bydlí na střední Ukrajině. chtěli jsme je nějakým způsobem podpořit a pomoci jim. Kamarádi udělali sbírky potřebných věcí, vypravili je vlakem a auty. Po informacích od kamarádů co je kde třeba jsme se přidali.

Balíčky "Naděje" jsme původně zamýšleli jen poslat lidem přes naše známé z Ukrajiny do míst, kde bude třeba vzpruha a alespoň na chvíli odpoutat myšlenky od drsné reality při vychutnání šálku kávy. A když nějaká zrnka zůstala, dali jsme ochutnat v kavárně a podle ohlasů jsme začali pražit další várky směsi a nabídli ji teď i na našich stránkách :-) .

 "Naděje"  je z několik druhů zrnek, arabik - z Brazílie, Paraguaye, Hondurasu, Peru, Mexica, Cuby, Tanzanie, Ethiopie a trošku robusty z Indie. Vyladili jsme ten správný poměr, s láskou napražili, namíchali a právě vy můžete ochutnat. Jedna robusta 10% a osm druhů arabik 90% v jedinečně souznící směsici chutí a vůní.

Zprvu výrazná chuť a vůně hořké čokolády s jemným nádechem sladkého tropického ovoce, přechází do intenzivního těla snoubící zemitost, chuť pomeranče v čokoládě se sladkým nádechem ke konci. Delší a výraznější dochuť, zemitě hořká čokoládová plnost, po oslazení vyniknou jednotlivé druhy a postupně splynou v bohatě čokoládově až sladce ovocnou chuť.

Výborně se bude hodit do profi či domácího kávovaru, do moka konvičky, její plné tělo vynikne i v zalévané kávě či french pressu.

Vyzkoušejte a vychutnejte si šálek bohatě výrazné kávy.